yağlı tip vakum pompası

Yağlı Tip Vakum Pompası

Yağ doldurulmuş kanatlı vakum pompası
Flanşlı motor
Rotorun her iki yanındaki rulmanlar.
Standart olarak tedarik edilen yağ / hava ısı eşanjörü.
150 ve daha büyük ebatlarda ince filtre, vakumlu tıkama valfi, gaz balast valfi, koruyucu kapak ve yağ ayırıcı bulunur.
Endüstriyel vakum sistemleri için IV versiyon
Islak ve nemli proseslere uygun, ağır uygulamalar için XD versiyonu.

Teknik Bilgiler

Saatte 50 ila 1.535 m³ / saat arasında ses debisi
29,4 - 902,9 cfm arasındaki hacim akışı
Maksimum negatif basınç 0.1 mbar (mutlak)
yağlı tip vakum pompası

Çalışma Prensibi

Hacim azaltma yoluyla basınç artışı, döner kanatlı operasyonun arkasındaki prensiptir. Bu tasarım basınç, vakum veya her ikisinin bir kombinasyonu için mükemmel hizmet sunar. Silindirik bir kasada bir rotor eksantrik olarak konumlandırılmıştır, böylece üstte neredeyse silindire dokunmaktadır. Rotor kanatları adlandırıldığı gibi, rotor yarıklarının içine yerleştirilir.

Bu şekilde, iki bıçak arasında, dönüş sırasında sürekli değişen hacimli bir hücre oluşturulur. Hava, arka bıçak giriş portunun uzak ucuna ulaşana kadar giriş portundan bir hücreye girer . Bu noktada hücre, maksimum hava hacmine ulaşmıştır.

Hücre daha sonra kenardan uzaklaştıkça hacmi küçülür , böylece hava sıkıştırılır ve basınç yükselir. Bazı modellerde, maksimum basınca ulaşıldığında tahliye edilen havanın geri akışını durduran, çıkış portunun yanında çıkış valfleri bulunur.

Yağ , Vakum pompasından bir kez Çıkış portu ve çıkış valflerinden geçtikten sonra, yağ-gaz karışımı, yağın gazdan iki adımda ayrıldığı yağ alma haznesine ulaşır. Daha büyük yağ damlaları gazdan mekanik olarak ayrılır ve sonunda yağ çamuru alıcısına bırakılır.

Kalan yağ gazı karışımı daha sonra en küçük yağ parçacıklarını bile ayıran ince filtre elemanlarından alınır. Bunlar daha sonra bir yağ emme borusundan tekrar sokulur. pompanın yağ devresi. Neredeyse yağsız gaz, hava çıkışı ya da diğer hortum ya da borulama düzenekleri aracılığıyla dışarıya bırakılabilir.