kuru tip vakum pompası

Kuru Tip Vakum Pompası

Yüksek verimli, kuru ve temassız.
Tüm çalışma aralığı boyunca sabit performans eğrisi.
Ek soğutma ortamı olmadan entegre hava soğutma.
İsteğe bağlı değişken hızlı sürücü ile mevcuttur.
İstek üzerine ATEX uyumlu versiyonlar mevcuttur.
Düşük bakım; geniş uygulama yelpazesi.

Teknik Bilgiler

Kapasiteler 60 ila 180 m³ / s arasındadır.
Sürekli çalışmadaki nihai vakum 60 mbar'dır (abs).
Düşük bakım, ek soğutma ortamı olmadan entegre hava soğutma.
Flanşlı motorlar DIN EN 60034'e uygundur ve IP 55 koruma ve yalıtım sınıfı F'ye sahiptir.
kuru tip vakum pompası

Çalışma Prensibi

Hacim azaltma yoluyla basınç artışı, döner kanatlı operasyonun arkasındaki prensiptir. Bu tasarım basınç, vakum veya her ikisinin bir kombinasyonu halinde mükemmel hizmet sunar.

Silindirik bir kasada bir rotor eksantrik olarak konumlandırılmıştır, böylece üstte neredeyse silindire dokunmaktadır. Rotor kanatları adlandırıldığı gibi, rotor yarığının içine yerleştirilir.

Rotor dönmeye başladığında, merkezkaç kuvveti nedeniyle bıçaklar fırlatılır ve silindirin iç yüzeyine doğru kaydırılır. Bu şekilde, iki bıçak arasında, dönüş sırasında sürekli değişen hacimli bir hücre oluşturulur.

Hava, arka bıçak giriş portunun uzak ucuna ulaşana kadar giriş portundan bir hücreye girer. Bu noktada hücre, maksimum hava hacmine ulaşmıştır. Hücre daha sonra kenardan uzaklaştıkça hacmi küçülür ve küçülür, böylece hava sıkıştırılır ve basınç yükselir.Bu, hücredeki basınç, basınç haznesindeki ve basınçlı havadaki basıncı geçene kadar devam eder ve daha sonra çıkış portundan geçer.

Bazı modellerde, eğer maksimum basınca ulaşıldığında tahliye edilen havanın geri akışını durduran egzoz valfleri bulunur. Bir vakum pompasında işlem benzerdir, fakat hücre azalan basınç verir ve oda atmosferik basınçtadır.

Basınçlı vakum pompalarında, vakum için giriş deliklerinin alt ucu ileri doğru hareket eder. Hücre şimdi ikinci girişten doldurulabilir. Vakumun bozulmasını önlemek için, bu ikinci giriş portu, ana emme portundan yaklaşık bir hücre bölümü uzağa yerleştirilir. Vakum ve basınç kapasiteleri arasındaki oran, giriş portunun seçiminden etkilenebilir.